مرجع عالي مقالات طراحي سايت هتل مرجع عالي مقالات طراحي سايت هتل .

مرجع عالي مقالات طراحي سايت هتل

Ajax (ايجكس) چيست


در حين‌هاي پيشين تارنما طراحي سايت هتل  ها براي اكران دوباره داده ها يك كاغذ از سايت ناچار بودند كه شيت رفرش گرديده و آن داده ها را در روي برگه اكران دهند. فكرش را بكنيد اين براي يك تارنما ارايه دهنده پست الكرونيكي يعني اينكه هر استفاده كننده بايستي براي مرمت صندوق ورودي خويش، مجموع وبسايت را رفرش كند. هنگامي استفاده كننده تقاضاي رفرش كاغذ را مي نمايد مجموع فولدر هاي html,css,js,... بايستي مجددا فراخواني شوند و اين بسيار ناكارآمد ميباشد.

شايسته ترين وضعيت دراين مورد اين است كه مرورگر طومار تازه را به صندوق ورودي استفاده كننده بيفزايد و خير اينكه مجموع كاغذ را مجددا بارگيري كند.

از سال 2003 به آنگاه، مرورگرها خويش را با XMLHttpRequest (XHR) تطابق دادند. اين تكنولوژي اين قابليت و امكان را مهيا مي سازد كه فارغ از رفرش مجموع ورقه داده ها نو اضافه گرديده به سرور را اخذ كرد.

XMLHttpRequest بخشي از يك تكنولوژي عظيم‌خيس ميباشد كه به AJAX (Asynchronous JavaScript and XML) مي‌باشد

استعمال از AJAX موجب مي‌گردد تا داده ها في مابين مرورگر و سرور جابجا شوند و استعمال از XMLHttpRequest منجر ميگردد تا امور سواي رفرش شيت صورت بپذيرد.

با استعمال عظيم از XMLHttpRequest مي قدرت نرم‌افزار هايي در توان و اندازه هاي Google maps و Gmail ايجاد كه درين نرم افزار‌ها با به كار گيري از XMLHttpRequest كاشي‌هاي نو در نرم افزار نقشه و آدرس اينترنتي هاي نو در اپ جيميل بارگذاري ميشوند.

درخواست هاي ايجكس با به كارگيري از كدهاي جاواسكريپت ارسال و اخذ ميشوند، به اين شكل كه كد شما يك درخواست را به سمت يك URL ارسال كرده و پس از اخذ جواب از سمت سرور با استعمال از تابع callback مي‌توانيد جواب اخذ گرديده را رئيس كنيد. 

زيرا درخواست ها بصورت غيرهمزمان Asynchronous ارسال و اخذ مي‌گردد، در مسافت پردازش دستورها ارسال گرديده به سمت سرور اكثري از جواب هاي مناسب نيز مهيا به كار گيري ميباشد، لذا بسيار ضروري ميباشد كه بتوان تابع callback را رئيس كرد.

متاسفانه مرورگرهاي متعدد از AJAX به صورت هاي مختلفي استعمال مي‌نمايند. 

و طراحان وب سايت معمولا مي بايست وبسايت خويش را در مرورگرهاي متفاوت آزمايش كنند تا از صدق سعي توابع آگاه گردند.

خوشبختانه با پشتيباني اي كه JQUERY از AJAX دارااست اختلال عدم سازش با مرورگرهاي متعدد آزمايش شده‌است.

برچسب: طراحي سايت هتل،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۰:۰۴ توسط:مهمان نواز موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :